Гладкий Олег Борисович - Ваш консультант
Воскресенье, 22.04.2018, 12:05
Меню сайта
ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ
Газобетон [16]
Керамический кирпич [86]
Силикатный кирпич [5]
Положение дел в строительной отрасли [139]
Утеплители [11]
Гиперпресованный кирпич [2]
ВАКАНСИИ В СТРОИТЕЛЬНОЙ ОТРАСЛИ [17]
События зарубежом [52]
Цемент [19]
Наш опрос
Какому стеновому материалу Вы отдадите предпочтение при строительстве собственного дома
Всего ответов: 142
Статистика
Rambler top100
Форма входа
E-mail:
Пароль:
Реклама
Главная » 2010 » Август » 1 » Кконференція: «Індивідуальне, котеджне та малоповерхове будівництво: вітчизняний та міжнародний досвід»
00:48
Кконференція: «Індивідуальне, котеджне та малоповерхове будівництво: вітчизняний та міжнародний досвід»
Рекомендації за результатами проведеної конференції: «Індивідуальне, котеджне та малоповерхове будівництво: вітчизняний та міжнародний досвід» (24.06.2010)
14.07.2010
Рекомендації

Комітету підприємців – виробників будматеріалів та виробів при Торгово-промисловій палаті України
за результатами проведеної конференції: «Індивідуальне, котеджне
та малоповерхове будівництво: вітчизняний та міжнародний досвід»

Будівельна галузь в Україні все ще шукає посткризову модель розвитку. Будівельники поки що перебувають в стані подолання минулих проблем: тіньових процесів, відсутності кредитів та зупинених будов (станом на 01 січня 2010 року 12,1 тис. (63,8%) об’єктів будівництва тимчасово припинено або законсервовано).

Поки що не запропоновано ефективної, моральної та прозорої моделі здорового державно-приватного партнерства. За 5 місяців 2010 року обсяги будівельних робіт зменшились на 20% порівняно з відповідним періодом 2009 року, а до відповідного періоду 2008 року падіння складає більше 60%.

Криза не у будівельників і не у виробників будівельних матеріалів. Криза у владі та національній банківській системі: не вберегли інвестора та будівельні організації від руйнівних валютних та гривневих кредитів. Завищили депозитні ставки до 14-15%, кредитні ставки до 25-30% (адже доступне житло розпочинається з доступних кредитів).

Занепокоєння щодо затяжного спаду будівельної галузі і пропозиції щодо його подолання у листах-відповідях висловлюють Адміністрація Президента України, Національний Банк України, Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, Вінницька, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська обласні державні адміністрації, Хорольська районна державна адміністрація Полтавської області, Виконавчі комітети Дніпродзержинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Черкаської міських рад, Рада міністрів АР Криму, Народні депутати України Горбаль В.М., Хара В.Г. та інші.

Є і позитивні сигнали: розпочалось фінансування з Державного бюджету, активно діють Уряд та Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, енергійні управлінські рішення приймаються на об’єктах Євро-2012.
Учасники конференції вважають:

одним з найголовніших напрямків відродження будівельної галузі України є активізація масового індивідуального, котеджного та малоповерхового будівництва. За даними Держкомстату навіть у кризовому 2009 році населення України витратило на індивідуальне житло 5,5 млрд.грн., а на будівництво квартир суттєво менше – 4,8 млрд. гривень. Частка збудованої загальної площі житла за рахунок бюджетних коштів становила 1,7% загальнодержавного обсягу (у 2008-1,6%). У І кварталі 2010 року за рахунок коштів Державного бюджету збудовано 0,6 тис.м2 загальної площі житла, що становить 19,2% до відповідного періоду попереднього року. Частка житла, побудованого за рахунок цих коштів, становила 0,04% загальнодержавного обсягу (у І кварталі 2009 року – 0,2%).

Разом з тим, на сьогодні в Україні відсутні ефективні фінансові інструменти ринку доступного житла, особливо в сегменті малоповерхового та котеджного будівництва.

Переваги індивідуального та малоповерхового будівництва:

- суттєво дешевші при будівництві та при експлуатації;

- менші по матеріаломісткості;

- коротші терміни будівництва;

- власник має рекреаційну земельну ділянку в обслуговуванні;

- широке використання місцевих будівельних матеріалів;

- спрощене застосування енергозберігаючих та екологічно чистих технологій;

- інвестор, часто він же і забудовник, убезпечений від шахрайства, на зразок «Еліта-Центр», він впевнений у цільовому використанні коштів як власних, так і запозичених.

Очевидно, що притаманне громадянам України бажання мати власну оселю реалізується навіть сьогодні, коли влада не має будь-яких рішень щодо стимулювання малоповерхового та індивідуального будівництва:

У 2008 році частка введеного в експлуатацію житла в Україні індивідуальним забудовником становить 55,6%, а по Житомирській, Київській, Чернівецькій, Вінницькій, Кіровоградській, Херсонській, Луганській, Закарпатській областях – від 70 до 90%. У 2009 році на скорочення обсягів житлового будівництва суттєво вплинуло зменшення (у 2,5 рази) обсягів введеного в експлуатацію житла індивідуальними забудовниками, частка якого у загальних обсягах склала лише 35,7%.
Учасники конференції звертаються

До політичного керівництва держави, депутатів усіх рівнів, партій та громадських організацій:

1. Розглянути проблеми відродження будівництва та активізації масового індивідуального, котеджного та малоповерхового будівництва.

2. Визнати, що індивідуальний та котеджний будинок є мрією кожного українця, що власна оселя громадянина є справою державною і патріотичною, запорукою добробуту, морального та фізичного здоров’я.

3. Визнати одним з головних пріоритетів в області житлового будівництва – малоповерхове та індивідуальне. Змінити структуру житлової політики від багатоповерхівок і хмарочосів на користь малоповерхової, котеджної та індивідуальної забудови, в тому числі для соціального і доступного, службового і орендного житла.

4. Сприяти та заохочувати громадян до будівництва власної оселі. (Станом на 30 червня 2010 року в Україні нараховується більше 560 котеджних містечок: 175 побудовано, 221 будується, інші – проектуються).

5. Політично визначити, що кожен громадянин може реально отримати ділянку під будівництво житла безкоштовно, з інженерною підготовкою, як у свій час було реалізовано право на ділянки для садівництва. Такі ділянки надаються в оренду без права перепродажі, але з правом викупу.

6. Суттєво доопрацювати та прийняти Закон «Про будівництво доступного житла», виключивши з нього лобістські інтереси.

7. Доопрацювати та прийняти Закон «Про державно-приватне партнерство», в який закласти механізм оплати антикорупційної «ренти», бонусів державним службовцям та органам самоврядування за активне просування інвестиційних проектів.

8. Владі, а не лише бізнесу, ініціювати будівництво котеджних містечок, розглядати це як справу державну.

9. Розробити та прийняти Закон «Про будівельні ощадні каси». Такі каси вже працюють в розвинених країнах, що дасть змогу залучити кошти населення для будівництва.

10.Стабільну (гарантовану бюджетом) частину фінансування державних програм будівництва житла (пільгового, соціального, спеціалізованого – для військових, правоохоронних органів, вчителів та лікарів) забезпечувати в економічних малоповерхових конструкціях.

До Уряду, Міністерства регіонального розвитку та будівництва України:

1. Ініціювати розробку Національної, регіональних та місцевих програм «Масове будівництво індивідуального та малоповерхового житла» для всіх категорій громадян, пільговиків та черговиків включно.

2. Розробити стимули для малоповерхового та індивідуального будівництва.

3. Визначити Стандарти та еталони індивідуального соціального та доступного житла з індикативними цінами для державних та регіональних програм.

4. Державні та місцеві бюджетні кошти направляти не лише на добудову, а й на інфраструктурну підготовку ділянок малоповерхової та індивідуальної забудови.

5. Викуп владою нового житла та на вторинному ринку вважати найменш ефективним використанням державних коштів та провокуванням лінощів у владі. Це сприяє підвищенню цін на житло, бо кількість квартир не збільшується. Влада повинна будувати інженерні мережі та житло для передачі в оренду, а не викуповувати готове житло.

6. Для того, щоб доступне житло могло частково фінансуватися підприємствами для своїх працівників, розробити механізм виключення цих сум з оподаткування прибутку підприємства. Треба створити фінансовий механізм заохочення будівництва житла підприємствами для своїх працівників.

7. Сприяти застосуванню енергоефективних технологій та індустріальним методам швидкозбірного малоповерхового та індивідуального будівництва.

8. Створити Будівельно-ощадний холдинг «Будощадхолдинг» за участю Ощадбанку, управлінь капітального будівництва областей, міст та окремих відомств. Така структура у всіх регіонах відводитиме на себе будівельні майданчики для малоповерхового, котеджного будівництва та проводитиме інженерну підготовку, проводитиме тендери підряду та поставки енергоефективних матеріалів та конструкцій.

До Голів обласних та районних адміністрацій, міських, селищних та сільських голів:

1. Переглянути генеральні плани, плани детального планування, міське зонування, виділити як інвестиційні, так і для доступного та соціального житла майданчики комплексної малоповерхової, індивідуальної та котеджної забудови.

2. Переглянути цільове призначення, передпроектні рішення з тим, щоб не очікувати 8-10 років будівництва на виділених майданчиках багатоповерхівок, а зменшивши висотність, оперативно вводити в діловий обіг земельні ділянки уже виділені або ще вільні.

3. Прийняти рішення за прикладом Черкаської міської ради «Про затвердження концепції індивідуального житлового будівництва за рахунок бюджетних коштів та коштів громадян у м. Черкаси», органам самоврядування обмінятись досвідом та вивчити успішну практику за кордоном.

4. Створювати об’єкти транспортної, соціальної та інженерної інфраструктури для заохочення інвесторів індивідуальної, котеджної та малоповерхової забудови.

5. Створювати будівельні кластери, будівельно-ощадні кооперативи, захищати інтереси інвесторів, підняти рівень довіри до влади, банків та будівельників.

До портфельних інвесторів, будівельників та виробників будівельних матеріалів:

1. В Україні, як і у світі взагалі, не буде більше ажіотажного і цінового свавілля, а ні з гектарами землі, а ні з квадратними метрами житла, коли ринкові механізми замінили спекулятивними операціями без соціальної справедливості та унормованого ціноутворення.

2. Робіть доступною і прозорою собівартість – і галузь сама оздоровить себе, владу, суспільство та здолає кризу.

3. Ведіть публічний моніторинг якості і ціни, гарантуйте довговічність і ефективність будов.


Проблематика розвитку індивідуального, котеджного та малоповерхового житла має стати невід`ємною складовою планів соціально-економічного розвитку.
_________________________


Схвалено на засіданні Комітету підприємців-виробників будматеріалів та виробів при ТПП України 24 червня 2010р.Салій Іван Миколайович

тел.: (044) 520-19-65, тел. ф.: (044) 520-19-66,


Васильєва Тетяна Леонідівна

тел.: (044) 272-33-34


по материалам http://www.avbmv.com.ua/content/view/777/1/

Просмотров: 436 | Добавил: gladkiy70 | Рейтинг: 0.0/0
Реклама
«  Август 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Реклама
Реклама
Плитка фасадная
Вакансии
Copyright MyCorp © 2018